7. Běh pro zdraví

V nejbližší čtvrtek 8. 9. 2022 nás čeká již 7. Běh pro zdraví. Můžete běhat klasicky či virtuálně, přihlášky předem zde:

ONLINE PŘIHLÁŠKA

Jinak se dá přihlásit i na místě, startovné tedy můžete zasílat předem, nebo uhradit na místě uhradit. Lze také jen přispět a neběžet, nicméně chceme docílit i to, že za prvné někomu společně pomůžeme a za druhé uděláme i my něco pro své vlastní zdraví.

 

Podrobné informace zde

 

Prezentace začíná v 17:00 a v 17:45 START v areálu LODIČEK!!!. Všichni jste srdečně zvání.

Výtěžek ze startovného poputuje Nicolce.

 

Tak se přidej k nám a udělej něco pro sebe i ostatní.

Krátký příběh Nicolky:

"Ahoj jsem maminka Nicolky, které je 5 let, je to holčička u které se objevily problémy, ktere označujeme jako poruchu autistickeho spektra . Narodila se jako zdravé miminko, všechno bylo v pořádku, jenže to dlouho netrvalo. My jsme se přestěhovali, a tím to celé začalo - hysterie a pláč, šílená agrese Vůbec jsem netušila, co se děje. Začala jsem to řešit, navštívila paní doktorku a už jsme byli v tom kolečku lékařů a specialistů, do té doby by mě nenapadlo, že je něco s mojí dcerou "jinak". O této nemoci jsem neměla páru a netušila, že jsou mezi námi takto výjimečne děti . Chci pro svojí dceru plnohodnotný život tak jako každý rodič. Výtěžek by putoval na doplacení pobytu v Brně, který věřím, že nás na směřujeme tím správným směrem.

 

Letáček k běhu

NAŠE TŘÍDY

Kdo jsme ...

Organizace Mateřská škola Klíček je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem, je to škola zřízena podle §16 odst. 9 Školského zákona. Vzdělávají se v ní děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Naši MŠ navštěvují děti s vadami řeči, zraku, sluchu, děti s tělesným postižením a děti s mentálním postižením. Od září 2015 máme dvě speciální třídy pro děti s autismem a kombinovaným postižením.

Naše vize ...

Speciálně pedagogickou činností rozvíjet samostatnou, zdravě sebevědomou a tvůrčí osobnost schopnou vidět a vnímat svět v jeho pestrosti a změnách. Pomocí speciálně pedagogických činností předcházet vzniku defektivity, podporovat zdravý růst a vývoj dítěte. Naše koncepce je směřována k tomu, aby děti se zdravotním postižením získaly v MŠ dobré základy do života i pro další vzdělávání, aby byly schopny s uspokojením zvládat další životní a vzdělávací etapy. Naším cílem je zajistit všem dětem ty nejlepší podmínky pro jejich rozvoj, vytvořit prostředí plné pohody a klidu.

O třídách ...

Mateřská škola Klíček má 5 tříd pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami - navštěvují nás dětí s mírou podpůrných opatření 3. - 5. stupně (děti se závažnými vadami řeči, zraku, sluchu, děti s postižením mentálním, tělesným, děti s postižením kombinovaným). Máme otevřeny dvě speciální třídy pro děti s autismem. Děti mají možnost účastnit se různých zájmových terapií a netradičních terapeutických technik (zooterapie, jízda na koni, saunování …)